Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Středa, 20 Říjen 2021
Случайная новость

 

Myslíte si, že cestování je pro každého jen čirou zábavou a koníčkem? Pro některé může být povinností a pro jiné naopak hotovým peklem. Víme, proč to tak je a víme i to, co dělat, aby cestování nebylo tak hrozné…

Celý článek...
Omítky, štuky

OMÍTKY A ŠTUKY

omítkyDULEŽITÉ UPRAVY POVRCHU PŘED OMÍTÁNÍM
Před začátkem omítání je nutné všechny spáry a štěrbiny ve zdivu proříznout nožem, vyplnit polyuretanovou pěnou, a to jak zvenčí, tak zevnitř. Pokud došlo k oslunění venkovní stěny sluncem, je třeba před omítáním tyto stěny zbavit jemného prachu, který vznikl v důsledku UV záření.

CO VŠE NA VNĚJŠÍ OMÍTKU ?
1. Univerzální stavební lepidlo, síťovina (perlinka), vrchní minerální omítka
2. Základní omítka, vrchní minerální omítka

U nás si můžete vybrat z 5 druhu omítek

Omítka číslo 1:

Jedná se o standartní způsob omítání nenasákavých materiálů (např. fasádních zateplovacích systémů). Je potřeba upozornit, že nedostatečné nanesení tloušťky vrstvy univerzálního stavebního lepidla se může následně promítnout, při vyšší vlhkosti okolního prostředí, ve vystupování technologických drážek na plochách.
Tuto omítku je speciálně nutno nanášet v několika tenčích vrstvách. Toto přináší časové prodloužení omítání a samozřejmě podstatně vyšší materiálové náklady, ale v konečném efektu jste ohromeni dlouholetou výdrží a nepromokáním.
PRACOVNÍ POSTUP: Na stěny naneseme první vrstvu universálního stavebního lepidla a do ní vtiskneme armovací tkaninu. Zároveň osadíme rohové a krajové lišty tak, aby byly dokonale svislé a zároveň srovnaly roviny ploch omítaných stěn.
Po vytvrdnutí první vrstvy , naneseme druhou vrstvu lepidla do roviny osazených lišt v předchozí vrstvě, avšak při větších nerovnostech stěn jí nanášíme v několika vrstvách, a to vždy s technologickými přestávkami. Tyto časové intervaly uvádí v technologickém postupu výrobce.
Takto nanesenou vrstvu lepidla je potřeba po jeho vytvrdnutí přebrousit, napenetrovat a poté naneseme konečnou vrstvu ušlechtilé omítky.
VŽDY POUŽÍVÁME CELOU SKLADBU OMÍTKY OD JEDNOHO VÝROBCE A ŘÍDIME SE JEHO TECHNOLOGICKÝM POSTUPEM.

Omítka číslo 2:

Použití této omítky má přednost  byla vyvinuta přímo pro termoizolační stavební systém,
zvyšuje ještě více tepelně-izolační vlastnosti termoizolačního stavebního systému - vyrovnává případné nerovnosti při zdění a šetří jeden pracovní krok (síťovina) a tím i materiálové náklady.
PRACOVNÍ POSTUP:
Nejprve osadíme všechny venkovní rohové a krajové drátěné lišty tak, aby byly dokonale svislé a zároveň srovnaly roviny ploch omítaných stěn a umožňovali nástřik minimálně 15 mm tlusté vrstvy základní omítky termoizolačního stavebního systému. Prostříkneme stěny první tenkou vrstvou základní omítky omítacím strojem bez dalšího ošetření a zaomítneme špalety oken a dveří. Pro usazení lišt pomocí tzv. terčů namícháme směs omítky a stavebního lepidla v poměru 3 : 1.
Po zavadnutí první nastříkané vrstvy (druhý den), naneseme vlastní vrstvu omítky termoizolačního stavebního systému a to do maximální vrstvy 2,5 cm. Jestliže je potřeba nanést v důsledku nerovností podkladu větší vrstvu, je možné tak činit vždy po zavadnutí předchozí vrstvy, opět maximálně v tloušťce 2,5 cm. Nanesené potřebné vrstvy opracováváme následně jako každou jinou základní omítku (strhnutí hliníkovou latí, zatočení hladítkem z umělé hmoty atd.). Jelikož směs omítky termoizolačního stavebního systému tvoří 70% polystyrénu, jsou tyto úpravy velice lehké.
Po celkovém vyzrání základní omítky termoizolačního stavebního systému (15 mm = 1 týden zrání), tuto lehce přebrousíme kovovým brusem, přetáhneme tenkou vrstvou stavebního lepidla a následně postupujeme jako u omítky č.1. Při nanášení štuku není třeba vrstva lepidla.

veňkovní omítky

CO VŠE PATŘÍ NA VNITŘNÍ OMÍTKU
1. Nalepený sádrokarton
2. Základní omítka  a štuk
3. Stěrkový fasádní systém
4. Sádrová omítka

Omítka číslo 3: ZA POMOCI SÁDROKARTONU

Tato varianta je v současné době nejrozšířenější. Jedná se o suchý proces, který je vhodný tam kde se montují nenosné příčky, stropy ze stejného materiálu. Další výhodou je to, že tímto způsobem lze vyrovnávat případné nerovnosti zdiva a také to, že jej lze aplikovat i v nepříznivých klimatických podmínkách.
Sádrokartonové desky lepíme kolmo na stěny „na terče“ ze stavebního lepidla. Po nalepení je třeba dodržet technologický postup výrobce sádrokartonových systému a zásadně používat všechny prvky jednoho výrobce!!!

Omítka číslo 4:

U této varianty postupujeme stejně jako u použití na vnější omítku. Je vhodná zejména tam, kde na nenosné příčky používáme keramické materiály. Všechny styčné plochy mezi obvodovými stěnami a nenosnými příčkami , stejně jako parapety a špalety důsledně oddělíme akrylátovým tmelem. Před štukováním nemusíme použít tenké vrstvy lepidla.

Omítka číslo 5:

Jedná se jednovrstvou strojně nanášenou omítku s větším než 50ti % podílem sádry ve směsi. Tuto omítku může provádět pouze proškolená firma jako je naše, musí se nanášet v minimální vrstvě 15 mm a NESMÍ!!! se používat v koupelnách, sociálních zařízeních a vlhkých prostorách.

Omítky se nesmějí aplikovat při nižších teplotách než 5 C.

omítky a štuky

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!