Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Středa, 20 Říjen 2021
Случайная новость

Extrémně vysokou pokutu, 1,2 miliónu korun, uštědřili magistrátní památkáři společnosti Bau-Invest Soukenická 12. Ta se totiž pustila do stavebních prací v klasicistním objektu v památkové rezervaci zvaném Pět kostelů, aniž se obtěžovala sehnat si stavební povolení. Klasicistní dům v Soukenické ulici v Praze 1 je uvnitř celý vykuchaný.

Celý článek...
obkladačské práce

Obkladačské práce profesionálně

Rychlost a kvalita
Rychlost a kvalita práce za příznivou cenu jsou naší prioritou. Důkazem úspěšnosti této strategie jsou desítky spokojených zákazníků a dlouhodbé vztahy s nimi. Firma si za své 10-ti leté působení vydobila na trhu pevnou pozici a získala spoustu zkušeností, které se snažíme využívat ve prospěch zákazníků. Používáme nové materiály a postupy, které jsou ovšem osvědčené a vyzkoušené, a přináší našim klientům pohodlí a šetří jejich peněženky.

obkladacske praceProvádíme obkladačské a pokládačské práce:

  • pokládání dlažeb u bytových domů a průmyslových objektů

  • obkládání stěn, polepení stropů

  • rekonstrukce koupelen, obezdívka van a závěsných WC

Venkovní obklady, jiné druhy obkladů

Velkorozměrové silikátové obklady

Jsou to prostorově tvarované velkorozměrové obkladové prvky z betonu nebo železobetonu. Tloušťka obkladových desek je od 30 mm do 150 mm a jejich prostorová hloubka může být až do 1 200 mm.
Povrch prvku můžeme různě tvarovat a také použít různé posypy tak, aby došlo k dobrému odvedení vody a zvýšila se trvanlivost.
Kotvení prvků musí zabezpečit retifikaci, musí být konstrukčně zabezpečené požadované statické schéma.
Kotvení se v zásadě dělá:
· pomocí tahadel,
· zabetonováním a spojením s výztuží prvku ocelových konzol nebo roštů,
· zmonolitněním s podkladovou konstrukcí. Zmonolitněný spoj má výhodu, že nekoroduje, jeho nevýhodou je přenášení zatížení do nosné konstrukce.

Obklady z kompozitních materiálů

Nejznámější a nejpoužívanější jsou desky eternitové, eternexové. Povrch desek se upravuje broušením, leštěním, nátěry nebo metalizováním. Mají výborné protipožární vlastnosti, dají se tvarovat a řezat a jsou odolné proti povětrnostním vlivům.
Kotvíme je na bednění, u malých prvků, nebo na dřevěné nebo ocelové rošty. Vliv změn tvaru působením klimatických podmínek musí být eliminovány v kotvení.

Obklady z plastických hmot

Plastické hmoty mají malou hmotnost, mohou mít různé barvy a odstíny. Jejich výhodou je především dobrá pevnost, lehká údržba, velká životnost. Nevýhodou je hořlavost, vysoká cena jako i velká tepelně-objemová roztažnost. Kotvení obkladu se provádí na rošt ze dřeva nebo lehkých kovů pomocí šroubování, klínování, nýtování s vynecháváním větších otvorů v obkladovém prvku, zabezpečují posun.

Dřevěné obklady

Výhodou dřevěných obkladů je houževnatost, pružnost, montovatelnost a zpracovatelnost, pevnost, nízké náklady při výrobě. Nevýhodou je kolísání objemu dřeva, krátká životnost, vysoké udržovací náklady, možnost napadnutí houbami. Dřevěné obklady se kotví pomocí roštů s podobnými vlastnostmi, jako má dřevěný obklad, pomocí šroubů do hmoždinek z PVC. Vyrovnání tolerancí mezi roštem a nosným zdivem, děláme podkládáním roštu podložkami, nebo ocelovými příchytky.

Vnitřní Obklady a dlažby 

Druhy obkládaček

V dnešních interiérech nabírají obklady z hlediska estetického na významu. A nejde jen o koupelny ale i kuchyně, obývací pokoje a haly. Obkládačky jsou k dostání v široké škále barev, vzorů, struktur a tvarů. Jednoduché obkládačky jsou obvykle zabarvené tak, aby se hodily k běžnému vybavení interiérů, a mohou se kombinovat s doplňkovými vzorovanými obkládačkami. Také můžete koupit vhodné keramické obruby a příslušenství.  K dostání jsou jak hladké, tak s drsným nebo perforovaným povrchem, i ručně malované obkládačky.  Kromě klasických keramických obkladaček se používají i další  materiály, jako jsou korek, kov, sklo, kámen a vinyl, nabízejí doplňující řadu vzorových efektů. 

Přírodní materiály na bázi uhličitanů (např. mramor) mají nižší chemickou odolnost proti kyselinám. Pro jejich lepení, spárování a čištění je nutné používat prostředky, které neobsahují kyseliny. 

Obkládačky na stěny

Moderní keramické obkládačky na stěny jsou vypalované hliněné destičky, ozdobené na jedné straně barevnou glazurou, aby vytvořily povrch trvanlivý a odolný proti vodě a špíně.  Glazované keramické obkladové prvky mají nasákavost nad 10 %.

Mozaikové obkládačky se skládají z drobných keramických čtvercových destiček o hraně asi 25 mm. Pokládají a spárují se stejným způsobem jako keramické obkládačky, mají i stejné vlastnosti, jsou však dražší.  

Zrcadlové a skleněné obkládačky jsou čtvercové nebo obdélníkové kusy čistého nebo tónovaného zrcadlového skla. Pracuje se s nimi snadněji než se zrcadlovými tabulemi, ale povrch musí být před nalepením dokonale hladký. V poslední době se v interiérech začínají uplatňovat skleněné mozaikové obkladačky. 

Korkové obkladačkyKorkové desky jsou vyrobeny z lisovaných vrstev stromové kůry. Prodávají se buď s povrchovou úpravou, nebo. Korek je teplý na dotek, je dobrý izolátor zvuku a tepla, ale jeho povrch musí mít polyuretanovou polituru, má-li se snadno čistit. Některé korkové obkládačky jsou opatřeny omyvatelnou a páře odolnou úpravou  

Cihelné obkladačky. Tenké plátky pravé cihly nebo ručně dělané cihlářské výrobky jsou k dostání v několika barvách a jsou nařezány na stejné míry jako mají skutečné cihly, aby se dosáhlo věrohodného vzhledu.

Kamenné obkladačky lze opatřit širokou škálou povrchových úprav, které ovlivňují především estetický vzhled kamene, mají však také vliv na splnění některých požadovaných vlastností kamene z hlediska konstrukčního použití. Nejčastější jsou mramorové. 

Kovové obkládačky jsou obvykle v barvě zlata, stříbra nebo mědi s matovou nebo lesklou povrchovou úpravou a vytvářejí povrch odolávající teplu. Jsou omyvatelné, ale skvrny musí být odstraněny ihned. Mají dutou spodní vrstvu, do tvaru mohou být zastřihovány nůžkami, či ohýbány kolem rohů, a připevňují se samolepicími poduškami. Jelikož kov vede elektrický proud, musí být začištěny kolem vypínačů.

obkladacky interierove

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!