Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Středa, 20 Říjen 2021
Случайная новость

Extrémně vysokou pokutu, 1,2 miliónu korun, uštědřili magistrátní památkáři společnosti Bau-Invest Soukenická 12. Ta se totiž pustila do stavebních prací v klasicistním objektu v památkové rezervaci zvaném Pět kostelů, aniž se obtěžovala sehnat si stavební povolení. Klasicistní dům v Soukenické ulici v Praze 1 je uvnitř celý vykuchaný.

Celý článek...
Jest-li se nevyplatí rekonstrukce před prodejem

rekonstrukcePřestavět starý dům, nebo koupit opravený?
Dle zkušenosti odborníků je zpravidla lepší, abyste si dům opravili sami. I když to většínou dělá stavební firma, rekonstruovat pod svým dohledem a dle vlastních představ je jistější. Vlastní rekonstrukci si lze lépe ohlídat, máte-li čas a peníze nebo jste-li z oboru.  Při takové rekonstrukci získáte k domu o hodně osobnější vztah a bude se vám v něm lépe bydlet.

Na druhou stránku mělo by se zvážit  " jestli bude oprava finančně přijatelná a zda máte čas se jí věnovat?"
Když si na obě otázky odpovíte kladně, můžete se pustit do práce. Pokud však jedna či obě otázky mají zápornou odpověď, kupte dům po rekonstrukci. Nejčastěji, opravené domy kupují ti, kdo chtějí rychle bydlet. Takových lidí je zřejmě hodně, protože, přes zmíněné výhody neopravených domů má většina lidí zájem o ty opravené.

Rekonstruovat před prodejem, nebo ne?

Rekonstrukce bytu či domu před prodejem se nemusí vyplatit. Rekonstrukce zhodnotí nemovitost v průměru jen o 50% toho, kolik oprava bude stát. V případě hodně 'vybydleného' bytu nejspíš  se doporučuje nechat vše vyčistit, případně také vybílit, aby byt již na první pohled neodpuzoval.
Neplatí to však v případech, kdy je dům v tak špatném stavu, že vyžaduje totální rekonstrukci, aby byl vůbec prodejný. Tam jsou opravy na místě. Podle zkušenosti odborníků, které se zabývají  obchody s nemovitosti, jsou vždy případy, kdy se hodnota nemovitosti při rekonstrukci navýší i o 150% ve srovnání s náklady. To je samostatný byznys kdy se vyhlíží jaká si zřícenina na dobrém místě a vznikne z toho pak i zajímavý zisk.

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!