Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Středa, 20 Říjen 2021
Случайная новость

 

Myslíte si, že cestování je pro každého jen čirou zábavou a koníčkem? Pro některé může být povinností a pro jiné naopak hotovým peklem. Víme, proč to tak je a víme i to, co dělat, aby cestování nebylo tak hrozné…

Celý článek...
Bio krb - topení bez kouře!

bio krbVětšina obyvatel městských bytů může o vlastním krbu jen snít. Ale jejich sen vůbec nejde naplnit nejen, protože v standardních budovách paneláků není k dispozici komín, jsou tam i další vážnější příčiny. Hlavní mezi nimi je velmi obtížné získávání povolení k instalaci stacionárního vertikálního odvodu plynů z krbu, a proto skoro všichni zájemci koneckonců odstoupí od tohoto problematického nápadu. Je opravdu možné mít skutečný živý oheň v bytě?

 

Určitě existuje řešení! Tvůrce takového geniálního nápadu byl Ital Luchifora. Byl to on, kdo vymyslel používat k pálení v krbu běžný alkohol. Vynález byl patentován v roce 1977 a začal se aktivně používat v mnoha domácnostech. Krbům Luchifora začali říkat bio-krby, protože palivo do nich bylo získáváno ze zemědělských kultur.

Bio krb – co to je?

Bio-krb je to krb, uvnitř kterého je umístěn speciální topný blok z nerezové oceli.
Topná jednotka se plní ekologickým šetrným bio-palivem, které při spalování dává rovnoměrné a zářivé plameny. Při spalování bio-paliva se netvoří jiskry, kouř, saze nebo škodlivé látky. V rámci tohoto procesu bio-krb nevyzařuje žádný nepříjemný pach. Téměř neznatelná zvláštní vůně se objeví jen při zapálení a zhasnutí krbu a velmi rychle se ztratí. Intenzitu hoření lze ovládat uzavřením a/​​nebo otevřením krytu topného bloku vytvořeného jako posuvník. Vnější výzdoba bio-krbu obvykle prováděna za použití oceli, mramoru nebo žuly, a speciálního tepelně odolného skla.

Jak funguje bio krb?

Ve skutečnosti vše je snadné. Základem bio-krbu je speciální hořák, do něj se nalévá bio-etanol. Pak se speciální zápalkou nebo zapalovačem zapálí oheň, jenž hoří, dokud nedojde palivo. Doba hoření je závislá na objemu nádobky, například, hořák kapacitou 2,5 l poskytuje nepřetržitý provoz krbu po dobu 8 hodin. Většina modelů hořáků bio-krbů je vybavena ventilem, který reguluje výšku plamene a rychlost hoření alkoholu. Ale jejich hlavní funkcí je uhašení plamene a vyloučení vypařování paliva.

Každý krb je to v první řadě oheň, takže bezpečnost by měla být na prvním místě. Je třeba poznamenat, že klasické krby jsou mnohem nebezpečnější. Typický kouř, padající oharky, vysoká teplota a to nejen v peci. V bio-krbu nebezpečí požáru představuje jen plamen. Postačí důkladná izolace ohně od hořlavých předmětů a můžete zapomenout na starosti. Statistiky ukazují, že bio-krby se vlastně nikdy nestávají příčinou požáru.

Vzhledem k absenci odplyňování a spalování bez zbytku bio-krb v interiéru otevírá mnoho možností: schopnost vložit krbové portály do různých stylistických konstrukcí, krby s přepážkami a další řešení. Například, minimalistický bio-krby pěkně zapadají do hi-tech interiérů a jejich tzv. ředění studeným kamenem zdůrazňují zdrženlivost celkové vize.

Návrháři interiérů se už dávno vyzbrojili hořáky bio-krbů k vytvoření jedinečných příležitostí. Někdy se nečekané provedení stává v interiéru dominantní složkou. Nicméně, existuje mnoho příznivců tradičních forem krbů, kteří dávají přednost atributům klasického interiéru nebo provedení ve stylu country, folk a koloniální architektury.

Biokrby mají také nejen estetickou hodnotu, ale také schopnost k vytápění místnosti. Samozřejmě, hlavním zdrojem vytápění tato krbová kamna nejsou, ale dá se vedle nich zahřát. K dispozici jsou tovární modely bio-krbů, které fungují na principu konvekce. Tyto krby uchovávají veškeré teplo v místnosti na rozdíl od jejích „příbuzných“ s komíny, kterými odchází až 70% tepelné energie.

Závěr: bio krby jsou jedinou skutečnou příležitostí vytvořit pohodlný prostor bez speciálního povolení.

Splňte si svůj sen!

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!