Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Středa, 20 Říjen 2021
Случайная новость

Extrémně vysokou pokutu, 1,2 miliónu korun, uštědřili magistrátní památkáři společnosti Bau-Invest Soukenická 12. Ta se totiž pustila do stavebních prací v klasicistním objektu v památkové rezervaci zvaném Pět kostelů, aniž se obtěžovala sehnat si stavební povolení. Klasicistní dům v Soukenické ulici v Praze 1 je uvnitř celý vykuchaný.

Celý článek...
Co může být zajímavou investicí?

investiceKaždá krize a to včetně finanční může mít také i své klady. Na trhu nemovitostí momentálně pozorujeme nejrazantnější změny. Celá léta jsme byli svědky bouřlivého růstu cen, kdy poptávka převyšovala nabídku. A co dnes? Myslíte, že už máme přebytek nemovitostí. Stavební firmy příjdou o práci? Samozřejmě nikoli. Nemovitostí je stále nedostatek, a je to „dobré zboží“. I když developeři dnes zaznamenávají nejslabší prodej. Však víme , že to určitě není nízkou poptávkou.

Je to pouze dočasný jev, který se vysvětluje tím, že většina bytů se kupuje na hypotéky. Mladé rodiny, které chtějí bydlet ve „vlastnim“ jsou tím nejaktivnějším zájemcem o koupí. Ale oni jsou dnes skutečně vyplašeny tím, že všechna média předpovídají

a) pokles cen na nemovitost
b) pokles budoucích příjmu

To jsou hlavní strašáci kteří zmrazují trh nemovitosti. Nejpřekvapivější je to, že ani jeden s těchto dvou důvodů nemá na to aby skutečně dokázal dlouhodobě ovlivnit trh. Posvítíme si na ten první „pokles cen na nemovitosti“. Tyto ceny se skládají ze vstupních materiálů, energie a práce. Aby proběh celý cyklus od snížení ceny ropy až do ceny práce potřebujeme minimálně několik let. Pravděpodobnější je, že za tuto dobu nejspíš průmysl, ekonomika a finance dokážou se zreorganizovat a začít fungovat v nových podmínkách. Teď druhý argument - „pokles budoucích příjmů“. Zpravidla za jakékoliv krize mladé a zaškolené lidi jsou propuštěny jako poslední. To znamená, že u potenciálních mladých kupců jsou to značně přehnané obavy o jejich budoucí platební schopnosti.
Ve skutečnosti ovlivnit ceny nemovitosti může nejspíš jejich poloha. Makléři vám jistě potvrdí to že i dřív mívali velké problémy prodat nemovitosti u příliš rušných komunikací, v neekologickích a znečištěných lokalitách nebo ve městech s vysokou nezaměstnaností. Nevěřím ani tomu že poklesnou ceny paneláků. Prostě budou ještě víc neprodejné pouze nemovitosti na špatném místě. To je ten nejdůležitější bod, z kterého by jste měli vycházet při koupi nemovitosti.
A teď to nejzajímavější – jsme na správném místě a ve správnou dobu. Můžete úspěšně využit paniky a výhodně vložit své finance. Hlavně aby jste zvolili to nejperspektivnější místo, počkali na prodejce v tísní a za dobrou cenu koupili nemovitost ve špatném stavu. Proč ne novostavbu nebo po rekonstrukci? Protože  pouze tak můžete dostat výraznou slevu a za zvýšené nezaměstnanosti řemeslníků přidat nemovitostí podobu svých snů.   

Ing. A.Jaděvič 

investice do nemovitosti
  
 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!