Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Čtvrtek, 22 Říjen 2020
Случайная новость

Vědci měřili v bytech škodlivé chemikálie - ovzduší je podle nich podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.
Čistota je nejdůležitější zbraní proti škodlivému prostředí - interiér by měl být lehce vytíratelný a dostatečně větraný. 
Pro svůj výzkum odborníci zřídili speciální měřící komoru - laboratoř, ve které dle plánu mění nábytek. Obývák, ložnice nebo kancelář pak slouží k měření uvolňovaných škodlivin do ovzduší. A podle nich ovzduší je podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.

Celý článek...
Znáte nejlepší univerzity na světě?

 

Světová špička vysokých škol, které dosáhnou skutečně jen ti nejlepší z nejlepších. Řada českých studentů o nich sní, ale nejsou jim na dosah. Víte, které to jsou?

 

Harvard

Slavnou harwarskou akademii můžete znát z celé řady amerických filmů a seriálů. Mohli se tam dostat hlavní hrdinové, a právě proto je třeba zabránit v mystifikaci. Většina filmů, co točí Amerika, může klasickou společnost uvést v omyl, a faktem tedy je, že na Harward se většina uchazečů ani nedostane. Jedná se o školu, která je známá nejen svou popularitou ve světě, ale i extrémní selekcí, kterou drtivá většina studentů ani neprojde. Harward totiž přijme pouhých 9 % uchazečů, což v překladu znamená, že z každé střední školy v USA se na tuhle vysokou dostane zhruba jeden student. A to zásadně, pokud má excelentní výsledky, bohaté rodiče (školné je necelý milion ročně) a pochopitelně také obrovské štěstí.

Oxford

Oxfordská univerzita ve velké Británii patří k nejprestižnějším školám nejen v celé Evropě, ale i na světě. Nejen, že absolvent s titulem nebude mít problém uplatnění v oboru a hledání práce pro něj bude spíše cynickým vtipem, ale firmy se o něj budou přetahovat. Pak už jen záleží, co absolvent sám bude chtít anebo která firma nabídne víc.

Na Oxfordu studovala celá škála slavných literárních tvůrců, mezi kterými můžeme najít i dramatika Oskara Wildea anebo také osvícence J. R. R. Tolkiena, který je slavný zejména v beletrii se značkou fantasy. I přesto není oxforská univerzita proslulá jen poezii a prózou, studenti si můžou vybrat z celé řady oboru (pokud se tedy na školu dostanou). A je jen na nich, zdali budou dalším nositelem Pulitzerovy ceny anebo objevitelem nového typu léčby lupenky anebo cukrovky.

Yale

Na Yale se sice dostala „Rorry“ z Gilmorových děvčat, ale nebýt jejího umu, neměla by šanci. Uchazeči na Yale totiž prochází ještě drsnější selekcí než uchazeči o místo na harwardské univerzitě. Mimochodem, je také všeobecně známo, že tyto univerzity spolu již celá léta soupeří. Úspěšnost přijetí je opět 9 % ze sta nehledě na to, že si opět hrábnete hluboko do kapsy. Roční školné vás totiž vyjde zhruba na 900 000 Kč za rok, což je pro normálního smrtelníka vskutku bájná suma.

Nutno podotknout, že Yale je geniální škola nejen pro všechny, kteří skvěle ovládají všechny možné techniky učení se, ale i pro ty, kteří touží po politice. Univerzita Yale je ve světě proslavená zejména tím, že odkojila řadu vynikajících premiéru, ale i světových vůdců, mezi kterými nesmíme opomenout bývalého prezidenta USA Billa Clintona a jeho ženu Hillary, která se v předminulých volbách prezidenta Spojených státu amerických dostala až do samotného finále. Škoda jen, že nad ní zvítězil Barack Obama, který promoval na Harwardu.

Nyní už vidíte, že se pravděpodobně jedná o hotový mýtus amerických filmů, v kterých se na tyto slavné univerzity a akademie dostane skutečně každý. Když přimhouříme oko, každý se možná dostane na brněnskou ,,masaryčku“, která bohužel těmto školám ale nemůže sahat ani po kotníky.

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!