Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Neděle, 25 Červenec 2021
Случайная новость

 

Myslíte si, že cestování je pro každého jen čirou zábavou a koníčkem? Pro některé může být povinností a pro jiné naopak hotovým peklem. Víme, proč to tak je a víme i to, co dělat, aby cestování nebylo tak hrozné…

Celý článek...
Pracovní možnosti v Česku

Hledáte si práci anebo měníte zaměstnání? Zajímá vás, co od českého pracovního rádoby servisu můžete očekávat? Máte oprávněně strach? Zjistili jsme plno informací, které nás doslova šokovaly!

V minulém režimu měl práci každý a kdo ne, šel do chládku. Po revoluci se pracovní možnosti otevřely a kapitalismus dal zelenou soukromému vlastnictví a více pracovním možnostem, ale i novým druhům práce. Přesto se počty invalidních důchodců zvýšily. O zdravotních důvodech k pracovní neschopnosti ani nemluvě. Cukrovka a následky klíšťové encefalitidy jsou  pochopitelné, většina dalších snad vymyšlených nemocí je ale záhadou.

Práce v restauraci, hospodě anebo non-stopu

Pokud jste skvělý kuchař s dlouholetou zkušeností, máte předem vyhráno. Praxe je nutná, stejně jako maturitní zkouška, popřípadě i nějaké kurzy a pochopitelně i doporučení. Průměrný šéfkuchař si v České republice může přijít i na pěkných a průměrných 25 000 Kč měsíčně. Musí ale umět. Druhá věc je, za jakou cenu se k tomu platu dostane. Očekávejte třináctihodinové směny a nulovou výpomoc – tu si musíte obstarat sami. S volnem příliš nepočítejte, v rozmezí dvou týdnu si můžete vybrat zhruba tři dny dovolené.

Práce v non-stopu funguje na velmi podobné bázi. Česká republika je pravděpodobně natolik na dně, že jsou pracovní podmínky pajzlů srovnávány s hotelovými restauracemi. Většinou se ale nejedná o muže, nýbrž o hostesky a číšnice, které pracují minimálně dvanáctihodinové směny za smutných 60Kč na hodinu.  Nehledě na to, že podobná mzda je i pokud musíte dělat 24 hodin denně. Bavíme se ale prozatím jen o non-stopech a hernách v centru měst.

Měli jsme možnost mluvit se slečnou, která pracuje noční směny v zapadlém baru na konci města. Podnik se nedá zvát podnikem, ale spíše kadibudkou čtvrté kategorie. Když jsme se ptali na mzdu za hodinu, bylo nám odpovězeno pouhých 40 Kč. Tato šokující almužna ale může navíc poklesnout v případě, že se objeví manko na pokladně. Nezávisle na jeho hodnotě se po celou směnu sníží mzda na hodinu na pouhých 20 korun.

Na všechno potřebujete životopis

V dnešní době potřebujete k drtivé většině pracovních pozicí maturitu či vyuční list. To by se ještě dalo pochopit. Zaměstnavatelé se pokouší udržet úroveň a morálku zaměstnanců, čímž pochopitelně eliminují zbylou menšinu uchazečů o zaměstnání. Fascinující ovšem ale je, že životopis nepotřebujete na průměrnou pozici, ale i pokud se brigádně hlásíte na prodavačku oblečení v second handu anebo dokonce uklízečku. K čemu takový životopis je? Do pracovních předpokladů se má napsat ,,láska k oblečení“ anebo ,,doma si uklízím“.

Pokud životopis navíc předáte do určité instituce, většinou se nejedná o předání, nýbrž o odložení papíru. Zaměstnavatelé, kteří místo nabízí a urputně aktualizují inzeráty na internetu kolikrát ani nejsou sto odpovědět anebo se vůbec ozvat, třebaže opravdu nutně shání výpomoc. Prostě odpověď ,,Ne“ v případě nezájmu by jim asi ublížila.

Pracovní poměry v České republice jsou skutečně k pláči. Kam náš stát spěje?

 

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!