Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Neděle, 25 Červenec 2021
Случайная новость

Vědci měřili v bytech škodlivé chemikálie - ovzduší je podle nich podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.
Čistota je nejdůležitější zbraní proti škodlivému prostředí - interiér by měl být lehce vytíratelný a dostatečně větraný. 
Pro svůj výzkum odborníci zřídili speciální měřící komoru - laboratoř, ve které dle plánu mění nábytek. Obývák, ložnice nebo kancelář pak slouží k měření uvolňovaných škodlivin do ovzduší. A podle nich ovzduší je podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.

Celý článek...
Proč nám vypadávají vlasy

vypadávání vlasůOhraničené vypadávání vlasů je ve většině případů způsobeno nemocí, která se nazývá alopecie. Jedná se o zcela neinfekční onemocnění, při kterém nevypadávají jen vlasy, ale i ochlupení. Existuje mnoho faktorů, které mohly tuto nemoc zpustit. Mezi ně patří zejména stres a špatné stravování se, ale opravdu velkou roli zde také hraje genetika.

Ohraničené ztráty vlasů se dají také dělit, a to na nejizvící a jizvící. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy spočívá pouze v jednom, a to ve vratností vlasů. Pokud trpíme alopecií nejizvící, máme skutečně velkou naději, že vypadávání vlasů se nadobro zbavíme a vyléčíme se. V druhé variantě je to bohužel horší, neboť po sobě zanechává jizvy, tudíž nárůst vlasů bude rozhodně menší než u první možnosti. Růst vlasů bychom tedy mohli rozřadit do tří fází.

  1. Anagenní fáze anebo také fáze aktivní či růstová. V období této fáze vlas roste, a to denně asi o 35 mm. Fáze trvá zhruba kolem tří až šesti let a za normálních okolností a také samozřejmě zdravotního stavu, se v této fázi může nacházet až 90% vlasů.
  2. Katagenní fáze je fází ryze přechodnou, poněvadž je také nejkratší a její délka se rozlišuje zhruba na 10 dnů trvání. Nachází se v ní méně než jedno procento vlasů.
  3. Poslední fáze je fáze alogenní, kterou bychom také mohli nazvat fází klidovou. Zhruba necelé tři měsíce po jejím uplynutí totiž vlas vypadne.

Každý člověk je individuální, ovšem jednu věc mame všichni lidi společnou, a tou je to, že by nám za den mělo vypadat a znovu se obnovit 70 – 100 vlasů. Pokud se vlasů spustí více, jedná se o alopecii neboli patologickou plešatost, která se projevuje lysinkami na povrchu hlavy. Vypadáváním ani zdaleka netrpí jen muži, ale samozřejmě i ženy, které tento stav může postihnout v období těhotenství či menopauzy anebo také při užívání určitých léků anebo změnou prostředí. Všemu jsou na vině hormony. A to zejména mužský hormon testosteron, který jakoby parazitoval na vlasových folikulech, tudíž díky němu vlasy nemají dostatek živin. Abychom alopecii mohli začít řešit a léčit, nejdřív musí být zjištěn podnět, který ji vyvolal, čili zjištěna samotná diagnóza. Po jejím zjištění se nastavuje léčba, která ale bývá v mnoha případech velice zdlouhavá a pacient musí vynaložit pro své vlasy obrovskou dávku trpělivosti. Většinou se tento problém léčí pomocí kosmetických produktů, kosmetických terapií či léčivých přípravků.

Medikamentózní léčba vypadávání vlasů

Pokud je alopecie dědičná, problém této nemoci se většinou řeší pomocí speciálních léků. Právě tyto léky mají zamezit vysoké produkci testosteronu, který, jak jsme si již pověděli, vypadávání vlasů způsobuje. Problém je ovšem s vedlejšími účinky medikamentózní léčby, poněvadž se u ní mohou projevit potíže s játry, trombóza a výkyvy nálad. Přesto jsou léky určeny, jak pro může, tak i pro ženy, ale nesou si svá vlastní pravidla a je třeba je brát v různých koncentracích, v různém množství a zejména po celý život.

Na trhu se samozřejmě objevily i léky, které se nemusí používat orálně, ale naopak lokálně, a to vyloženě na pokožku hlavy, kde taktéž blokují nežádoucí účinky hormonu testosteronu. Tyto přípravky se sice používají pouze jednou ročně, ale zato zamezují vypadávání vlasů. Bohužel, bez vedlejších účinků se opět neobejdeme. Můžou nás navštívit změny krevního tlaku a alergie.

Tradiční čínská medicína

TČM opět doporučuje zásadně bylinou léčbu, jelikož věří, že problém s vypadáváním vlasů je především v ledvinách a játrech, proto je třeba oba orgány posílit, a to zejména bylinou Nu zhen zi, Han lian cao a He shou wu, které vyživují a posilují játra a navíc jsou považovány za byliny císařské. Tato léčba, jako snad jediná, se obejde bez vedlejších účinků, neboť je nejjednodušší a zcela přírodní! A právě tyto byliny najdete v různých čínských extraktech a doplňcích stravy.

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!