Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Neděle, 25 Červenec 2021
Случайная новость

Vědci měřili v bytech škodlivé chemikálie - ovzduší je podle nich podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.
Čistota je nejdůležitější zbraní proti škodlivému prostředí - interiér by měl být lehce vytíratelný a dostatečně větraný. 
Pro svůj výzkum odborníci zřídili speciální měřící komoru - laboratoř, ve které dle plánu mění nábytek. Obývák, ložnice nebo kancelář pak slouží k měření uvolňovaných škodlivin do ovzduší. A podle nich ovzduší je podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.

Celý článek...
Koš na ovoce nebo cukřenku?

 

Ti bystřejší z názvu pochopí, že se jedná o dva velké rivaly na trhu s chytrými telefony. Správně, jedná se o firmu Apple a jeho konkurenčního rivala firmu Samsung.

 

Jedna skupina volí pouze firmu Apple a ta jiná zase Samsung nebo její ekvivalenty. Pojďme se ale kouknout na tyto firmy z trochu bližšího hlediska.

Produkty a značka Apple

Firma Apple byla založena v garáži, když byl Steve Jobs, který zesnul v roce 2009, ještě mladý. Tyto produkty jde znát hlavně díky jejich drasticky vysoké ceně, která způsobí vypadávání vlasů, abychom si jen mohli koupit jejich sluchátka. Když ale opomeneme cenu, Apple nám nabídne dobře sladěné a také nadmíru jednoduché ovládání. Jejich přístroje a tím je namysli iPhone, iPad, iPod, MacBook a podobně, jsou designově velmi jednoduché a tím pro lidské oko i líbivé, což také podporuje jejich oblíbenost. V jednoduchosti je krása. Další vychytávkou těchto nakouslých jablíček je jejich propojenost, a tím je namysli, že když vám někdo volá, můžete si to v klidu vzít na vašem Mackintoshi (Mac), na kterém zrovna jsme, jelikož mobil máte ve vedlejším pokoji.

To se vám u Androidu nebo Windows Phone asi jen tak nepoštěstí, že?

Nevýhoda, které se na jablku najde je třeba Bluetooth, dále jen BT. Na Androidu pomocí BT můžete poslat soubory, kontakty nebo ho prostě použít k bezdrátovému sluchátku, což je jediné, co u Apple použijete. Apple je podle moderních představ považován jako značka pro designery a hipstery, používají ho ale hlavně muzikanti, filmaři a bytový návrháři, či něco podobného.

Produkty a značka Samsung

Dalším rivalem na trhu je Samsung, který zároveň zastupuje operační systém Android. Mezi Applem a Samsungem panuje taková válka, kterou široká veřejnost nazývá válkou patentní. Žalují se o všechno, skoro i o to, že jedna firma vzala té druhé tkaničky od bot. Zkráceně jde o žaloby ohledně designu a podobných prvků.

Vraťme se ale k počátku této firmy. Málo kdo asi ví, že tato jihokorejská firma začala jako prodejce cukru a kdo ví, jak se dostali na vrcholek prodejců elektroniky.  Samsung je na trhu s mnoha produkty od praček, přes ledničky a televize až k mobilům a jejich příslušenství. Jejich telefony jsou na rozdíl od Apple pestrobarevné a různorodé, takže osloví mnohem více potencionálních kupců, a tudíž uživatelů.

Telefony, jak už bylo zmíněno, jsou vybaveny operačním systémem Android, který má více možností k využití. Má více rozvinuté ovládání, nebo taky dokáže využít lépe již zmíněného BT. U Androidu je zásadní všestrannost, a tím je myšleno, že se dají využít k focení, točení videí, úpravě hudby i jiných mediálních souborů. V podstatě dokáže všechno co Apple, jenom na to má více možných aplikací, které nemusí vždy správně fungovat.

Nevýhodou Samsungu se poslední dobou taky stává cena stejně jako u Apple, ceny  ale u Samsungu mají více koncových tříd, takže ceny jejich nejlevnějšího modelu mohou být příznivé pro každého. Tím by se stal Samsung vítězem na poli levných telefonů.

Apple, ale vždy bude na poli luxusu a blahobytu i přes handicap jejich kompatibility s ostatními přístroji, které nejsou zrovna značky Apple.

 

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!