Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Neděle, 25 Červenec 2021
Случайная новость

Extrémně vysokou pokutu, 1,2 miliónu korun, uštědřili magistrátní památkáři společnosti Bau-Invest Soukenická 12. Ta se totiž pustila do stavebních prací v klasicistním objektu v památkové rezervaci zvaném Pět kostelů, aniž se obtěžovala sehnat si stavební povolení. Klasicistní dům v Soukenické ulici v Praze 1 je uvnitř celý vykuchaný.

Celý článek...
Jak opravit nůž

Občas se nám stane, že nám nůž nečekaně vypadne z ruky. Zkrátka některé dny jsme hodně nešikovní či roztržití. Nedáváme si tak velký pozor. V nejlepším případě se noži nic nestane. Většinou se však po pádu na zem nůž zlomí anebo jinak poškodí. To znamená, že nožířský nástroj se obvykle rozpadne na dvě části, které se dají ještě opravit.

Na čepeli se mohou objevit nepravidelné vylomené zuby. Poškodit se může i střenka. Při těchto poškozeních si všichni říkáme, jestli jde nůž vůbec ještě opravit. Zda jej nemáme vyhodit do smetí a koupit si nový model nože. To bychom rozhodně neměli dělat. Máme dvě možnosti.

Využijeme nožíře

Buďto si s nožem zajdeme za odborníkem, který vše dá do pořádku. Za tuto službu zaplatíme nějakou finanční odměnu. Profesionál si hravě poradí s opravou střenka, aby bylo odolnější vůči mytí v myčce. Zaměřit se může jak na opravu, tak i nabroušení čepele. Na správně zapraveném ostří nikdo nepozná, že bylo v minulosti nějak poškozeno. Navíc ostří nože vydrží po delší dobu. Odborník samozřejmé umí dokonale vsadit čepel nože do rukojeti. V jeho podání je to úplná banalita.

Oprava svépomocí

Existuje i možnost, že si nůž můžeme opravit sami. Tento způsob opravy upřednostní především manuálně zruční lidé, kteří nikdy doma nezahálejí a do všeho se vrhají po hlavě. Každou opravu berou jako jednu velkou výzvu. Nůž dokáží opravit pomocí návodů publikovaných na webových stránkách. Tito jednici dokážou nejenom perfektně nabrousit ostří nože, ale i pevně zasadit čepel nože do rukojeti.

Mezi námi se najdou i tací, kteří si jednoduše poradí s opravou nože. Potřebují k tomu jenom správné pomůcky. Obě části nože se očistí a osuší. Tyto díly musí k sobě přiléhat. Do základny nože se kápne určité množství lepidla, poté se rukojeť k čepeli zašroubuje. Pokud ovšem nůž nedisponuje šroubovacím systémem, stačí pevně stisknout na několik minut obě komponenty nože. Nožířský nástroj se nechá zaschnout zhruba do druhého dne. Přebytečné lepidlo se z nože snadno odstraní.

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!