Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Neděle, 25 Červenec 2021
Случайная новость

Extrémně vysokou pokutu, 1,2 miliónu korun, uštědřili magistrátní památkáři společnosti Bau-Invest Soukenická 12. Ta se totiž pustila do stavebních prací v klasicistním objektu v památkové rezervaci zvaném Pět kostelů, aniž se obtěžovala sehnat si stavební povolení. Klasicistní dům v Soukenické ulici v Praze 1 je uvnitř celý vykuchaný.

Celý článek...
Jak vybrat krbová kamna s výměníkem

Adria_max_stribrnadvirka_s.jpgV rodinných domech stále roste poptávka po krbových kamnech s výměníkem. Souvisí to se zdražováním plynu a elektrické energie i s tím, že krbová kamna můžete velmi snadno připojit do stávajícího topného okruhu. V následujících odstavcích se vám pokusíme poskytnout informace, jak správně vybrat krbová kamna.

Co je to výměník?

Tepelný výměník se zařízení, které vám pomůže zapojit krbová kamna k běžným radiátorům a používat je pro vytápění domu. Na rozdíl od klasických kamen, které vytopí pouze jednu místnost, mají krbová kamna s výměníkem výhodu v tom, že dokáží vytopit i více místností. Kromě vytápění je možné krbová kamna využívat i k ohřevu vody.

1_haas-visby.jpg

Na co se při výběru zaměřit?

Prvním krokem při výběru krbových kamen s výměníkem je určení velikosti prostoru, který chcete vytápět. Platí jednoduchá poučka, která praví, že 1 kW výkonu krbových kamen ohřeje odhadem mezi 20 - 40 m3 (záleží na zaizolování stavby a účinnosti kamen). Je nutné si tedy předem určit, aby byl výkon k prostoru dostatečný, případně jej mírně nadsadit.

Poddimenzovaný výkon kamen by vás zbytečně nutil k rozpalování na maximum, čímž by mohlo docházet k praskání či kroucení kamen. Naopak nadimenzovaný výkon přináší to, že se kamna nerozehřejí, budou mít malý přívod vzduchu a budou se rychleji znečisťovat.

Adria_max_stribrnadvirka_s.jpg

Z hledisky efektivnosti vytápění se doporučujeme poohlédnout po kamnech s terciálním spalováním. Ty dokáží zužitkovat i zbytkové hořlavé plyny, které by u jiných typů odešly nevyužity komínem. Kromě toho jsou tyto kamna ekologické a snižují obsah škodlivin ve spalinách a zvyšuje účinnost kamen.

 

1_arktic_1.jpg

Kromě samotného výkonu se zaměřte i na to, čím chcete topit. Mezi nejlevnější patří uhlí, které má však malou výhřevnost. O něco lepší je palivové dřevo, které hoří dlouho a je stále levné. Další možností je využít dřevěné brikety, které mají obdobné vlastnosti jako dřevo. Poslední kategorií jsou dřevěné pelety, které mají velmi dobrou výhřevnost, ale mají vyšší cenu.

GMplus_cerna_s.jpg

Dále se nezapomeňte podívat, jaký tah má komín a jaký je průměr kouřovodu.
1_mantova.jpg
Nezapomeňte také na to, že kamna s výměníkem musí být zabezpečena proti výpadku elektrického proudu. Pokud by tomu tak nebylo, hrozilo by přehřívání vody ve výměníku. Kromě maximální teploty si je nutné dát pozor na to, aby voda ve výměníku nebyla příliš chladná a nedocházelo ke korozi, usazování dehtu a sazí. Pomoci vám může instalace trojcestného ventilu.
 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!