Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Neděle, 25 Červenec 2021
Случайная новость

Extrémně vysokou pokutu, 1,2 miliónu korun, uštědřili magistrátní památkáři společnosti Bau-Invest Soukenická 12. Ta se totiž pustila do stavebních prací v klasicistním objektu v památkové rezervaci zvaném Pět kostelů, aniž se obtěžovala sehnat si stavební povolení. Klasicistní dům v Soukenické ulici v Praze 1 je uvnitř celý vykuchaný.

Celý článek...
Bydlení v paneláku

 

Přemýšlíte o bydlení a rozhodli jste pro panelák anebo v podobném domě již bydlíte? Znáte všechna pro a proti tohoto typu bydlení? Narazili jsme na několik háčků, která vám možná budou otravovat život.

 

Panelová sídliště nechávali vystavovat komunisté a kapitalismem byli označený za kurníky. V dnešní době je i přesto bydlení v panelových domech a na sídlištích zkrátka populární. Přece jen každé sídliště obsahuje minimálně jednu mateřskou a základní školu a pochopitelně také supermarket pro jeho obyvatele a zbylou veřejnost. Děti máte takřka pod dohledem sebe sama anebo známých. Zábava pro ně se vždy najde, a to nejen v podobě tamních dětských hřišť…

Bydlení v paneláku tedy zní poměrně jako dobré řešení pro rodinu. Ale je tomu skutečně tak? Panelové domy mají řadu skrytých vad a nástrah, kterých si všimnete až po určité době. Víte, co sem patří?

Všichni o vás vědí

Na sídlišti se většinou všichni znají, ale o to tu nejde. Jedná spíše o jistý druh extrémní průzvučnosti zdí, díky kterým vaši sousedi budou vědět vše o tom, co děláte a na oplátku pochopitelně i vy o nich. Je jedno, jestli vám spadne šálek čaje, sklapnete prkýnko od toalety anebo budete naklepávat řízky k sobotnímu obědu. Berte na vědomí, že o tom bude vědět celý dům.

Špatně řešené potrubí

Není to pravidlem jako již zmíněná extrémní průzvučnost zdí, ale i tak se s tím můžete setkat. Plno instalatéru a řemeslníku anebo zkrátka architektů při práci na stavbě panelového domu zapomene pořádně vyřešit potrubí a samotný odpad. Následně se pak může přihodit faux pas poměrně intimního typu. Představte si, že na toaletě vykonáte potřebu, spláchnete a díky špatně propojeným odpadním trubkám se sousedům ze zdola v záchodové míse od vás objeví menší překvapení?

Umakartové jádro

Většinou bývá umístěno vyloženě veprostřed bytů a povětšinou se v něm nachází toaleta s koupelnou. Nejen, že s umakartovým jádrem je valná většina obyvatelů panelových domů zdárně nespokojena a prostor by využili zdaleka lépe, ale umístit v tomto místě koupelnu je zásadní chyba. Koupelna patří k nejvlhčím místnostem bytu, a proto je třeba pravidelně větrat, což je v umakartovém jádře nemožné a jako kompenzace se nabízí jen malá odvětrávací šachta.

Pokud v koupelně nebude dostatečně množství kyslíku, můžou se na stěnách začít vytvářet plísně, které jsou zdravotně závadné. Jednak jsou karcinogenní a v lepším případě vám mohou způsobit rozvinutí chronického kašle, alergie či astmatu.

Osamělé stěny

S osamělými a téměř prázdnými stěnami se můžete setkat skoro na návštěvě všech, kteří bydlí v paneláku. Umakart a panely totiž brání k estetickému využití stěn, kterým může být např. pověšení obrazu anebo zaťukání poličky, které je už ale spíše praktická. Do panelové zdi zkrátka připínáček jen tak nezasadíte, a pokud si hodláte pověsit obraz, věřte tomu, že budete muset vynaložit extrémní námahu k tomu, abyste se zdí vůbec hnuli.

Je zdaleka už jen na vás, zdali si stále myslíte, že bydlení v paneláku pro vás a vaši rodinu bude dobrou volbou. Dejte si ale, prosím, na tyto problémy pozor!

 

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!