Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Středa, 20 Říjen 2021
Случайная новость

Vědci měřili v bytech škodlivé chemikálie - ovzduší je podle nich podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.
Čistota je nejdůležitější zbraní proti škodlivému prostředí - interiér by měl být lehce vytíratelný a dostatečně větraný. 
Pro svůj výzkum odborníci zřídili speciální měřící komoru - laboratoř, ve které dle plánu mění nábytek. Obývák, ložnice nebo kancelář pak slouží k měření uvolňovaných škodlivin do ovzduší. A podle nich ovzduší je podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.

Celý článek...
Když je cestování problém

 

Myslíte si, že cestování je pro každého jen čirou zábavou a koníčkem? Pro některé může být povinností a pro jiné naopak hotovým peklem. Víme, proč to tak je a víme i to, co dělat, aby cestování nebylo tak hrozné…

 

Řada lidí cestování miluje, tedy pochopitelně když opomineme to pravidelné ranní do práce a následně i z práce nebo na nucený nákup.  A někteří by naopak rádi cestovali, ale z různých důvodů si musí nechat zajít chuť. Důvodů může být mnoho jako např. finance, nedostatek času, příliš mnoho práce, zhoršení cukrovky anebo náhlá chřipka. Na rovinu si ale přiznejme, že existují i tací, kteří by rádi cestovali, ale brání jim v tom jistý neduh – a tím je nevolnost.

Je mi zle při cestování

Taková nevolnost při cestování se může projevit takřka v jakémkoliv dopravním prostředku, ale vyskytuje se zejména v autě, letadla anebo na lodi. Projevy takové nevolnosti mohou být různé, ale většinou se neobejdou bez bolesti hlavy, žaludku, návalů na zvracení a pochopitelně i zvracení samotného. V některých případech dokonce může dojít k zácpě, průjmu anebo k motání hlavy.

Proč dochází k nevolnosti při cestování?

Příčina pochopitelně může být i psychického rázu, a to především v případě post traumatického stresu, který byl pravděpodobně spuštěn tím, že jste v onom dopravním prostředku, ve kterém je nám nevolno, prožili nějaký traumatizující zážitek např. dopravní nehodu či jinou havárii, kterou jste ještě doposud pořádně nerozdýchali.

Psychika ale může fungovat i na bázi sugesce. Mozek si pravděpodobně může pohrávat se starou vzpomínkou, kdy se vám v autě udělalo zle, načež vy nad nepříjemným zážitkem budete neustále přemýšlet a ve finále si vsugerujete i to, že vám nakonec zle opravdu zase bude.

Více pravděpodobné jsou ale fyzické příčiny, čili ty, které ovlivňuje naše tělo, nikoliv naše myšlenky, vědomí anebo podvědomí. Pokud cestujeme dopravním prostředkem, může se stát, že se naše tělo začne cítit ohroženo, čili vydáno na pospas nebezpečí, jelikož vy zastáváte jednu polohu a vše kolem se hýbe. V takovém případě můžete pociťovat nepříjemný pocit kolem žaludku, od kterého je následně stažena veškerá energie. Pokud se vaše tělo cítí ohroženo, okamžitě stáhne funkce trávící soustavy, jelikož mu trávení aktuálně nepřipadá jako to nejdůležitější.

Další případ je ale pravděpodobnější. Pokud cestujete, obvykle stojíte anebo sedíte a v takovém případě se dostává do hry rovnovážný orgán, který se nachází v uchu. Ten posílá signály do mozku o tom, že se aktuálně nehýbeme. Ale naše oko do mozku posílá opačnou informaci, jelikož vidí kupříkladu okýnkem, že jedeme. Náš mozek tak dostane dva rozličné signály, které tělu můžou připadat jako halucinace, poruchy představ či bludy. Podobné jevy způsobují toxické látky a náš mozek tak nabyde dojmu, že naše tělo mohlo být otráveno, a proto se snaží tělo zachránit tím, že se pokusí vyvolat nevolnost či zvracení.

Pokud se cestou chcete cítit dobře, rozhodně si nečtěte, ale sledujte horizont či nějaký bod v dálce. Cesta tak bude snazší.

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!