Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Neděle, 25 Červenec 2021
Случайная новость

Vědci měřili v bytech škodlivé chemikálie - ovzduší je podle nich podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.
Čistota je nejdůležitější zbraní proti škodlivému prostředí - interiér by měl být lehce vytíratelný a dostatečně větraný. 
Pro svůj výzkum odborníci zřídili speciální měřící komoru - laboratoř, ve které dle plánu mění nábytek. Obývák, ložnice nebo kancelář pak slouží k měření uvolňovaných škodlivin do ovzduší. A podle nich ovzduší je podstatně škodlivější uvnitř budov než venku.

Celý článek...
Nejznámější český výrobce automobilů

Značka Škoda je velice oblíbená, a to ne jen u nás v České republice, ale i ve světě a díky své praktičnosti tak může konkurovat i jiným slavným značkám. Opravdu ale vznikla u nás? Co o ní ještě nevíme a co takové klasicky české auto skrývá?

 

Výroba strojů byla takřka vždy zaměřená na to, aby pomohla člověku v životě a především při práci. Stejně tak to může být i s různými elektrotechnickými vymoženostmi jako je např. laser, díky kterému můžeme často pomoci při léčbě akné. Těžko říct, zdali jednou vznikne i stroj, který nám pomůže třeba v boji proti roupům anebo bude znát efektivní metodu, jak se zbavit parazitů. Značka Škoda to ale pravděpodobně nebude.

Jak vznikla společnost Škoda?

 

Tato firma byla založena v 1895 v českém městě Jungbunzlau. Nenechte se zmást neznámým názvem. V tehdejší době bylo stále moderní poněmčování a dnes již toto město dávno známe jako Mladou Boleslav.

Firmu založili dva cyklisti - Vacláv Laurin, který byl zdatný automechanik a jeho dobrý kamarád Václav Klement a mělo sloužit jako jasná odpověď na osobní problém Klementa, který se mu stal. Klement si u svého mechanika stěžoval na technickou nepropracovanost a vady kola, které si pořídil. Bohužel byl směle odbyt, načež mu nezbylo nic jiného, než si kolo opravit sám, třebaže byl povoláním knihovník.

Jeho kolo ale nebylo jediné, které spravil a v opravářské činnosti pokračoval dál. O pár let později pak poznal Václava Laurina, který měl opravářské a mechanické zkušenosti daleko větší. Na základě toho spolu v roce 1895 založili firmu, která se specializovala na opravu jízdních kol.

Od bicyklu k autu není daleko

 

V roce 1899, čili o čtyři roky později začala firma vyrábět první motocyklu v Čechách. Jednalo se takřka o jízdní kola, do kterých byl přidán motor. Přesto se ale motocykly těšily velké oblibě a své místo si našly i v závodech, díky kterým firma Laurina a Klementa získala i několik ocenění.

O dalších šest let později se již nacházíme v roce 1905, kdy začíná i výroba prvního automobilu Voiturette A, který se stal naprostým hitem a zároveň i obchodním trhákem. Automobil měl takový úspěch, že Laurin a Klement změnili i akciovou společnost. Výroba dalších aut sice začala pokulhávat během první světové války, kdy firma začala vyrábět motory do letadel, ale i tak si auta této značky zachovaly tradici.

Přesto stále neměla název škoda. Na ten se přistoupilo až v roce 1925, a stejně tak i na společnou značku Škody takovou, jakou ji známe i dnes. V dnešní době je značka Škoda velice oblíbená nejen u nás, ale na světě zaujalo své místo, které si právem stále drží. Jedná se především o automobil, který je znám svou praktičností a také tím, že se hodí takřka pro každého. Ideální je zejména pro začínající řidiče, jelikož se u aut značky Škoda vždy dbalo na jejich jednoduchost.

Laurin a Klement pravděpodobně znali pořekadlo, které říká, že v jednoduchosti je ta největší krása a právě díky tomu své dílo dovedli do konce a v jednoduchém designu stvořili výborný automobil, který bude už navždy spjatý s Českou republikou.

 

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!