Stavební firmy - realizace staveb  
stavebni firma
 
info linka: +420    608   80  80  89
 
 
Neděle, 25 Červenec 2021
Случайная новость

Extrémně vysokou pokutu, 1,2 miliónu korun, uštědřili magistrátní památkáři společnosti Bau-Invest Soukenická 12. Ta se totiž pustila do stavebních prací v klasicistním objektu v památkové rezervaci zvaném Pět kostelů, aniž se obtěžovala sehnat si stavební povolení. Klasicistní dům v Soukenické ulici v Praze 1 je uvnitř celý vykuchaný.

Celý článek...
Auto na doježdění – co můžete očekávat?

Mnoha a spousty nově začínajících řidičů většinou hned sní o novém, krásném a nablýskaném automobilu. Přesto by ale s novotou měli raději počkat do doby, než se zaškolí a naberou plno nových a cenných zkušeností. Co ale dělat, aby se člověk po autoškole vyjezdil a zkušenosti získal, když mu doma nechtějí půjčit auto?

Někteří novopečení řidiči mají hned to štěstí, že jim rodiče chvilku po složení zkoušek pořídí automobil. Ti rodiče, kteří na auto pro syna či dceru nemají anebo jej z určitých důvodů pořídit ani nechtějí, alespoň někdy zapůjčí to své. Co ale dělat, že nepatříte ani k jednomu z těchhle případů? Věc je jednodušší, než se zdá.

Pořiďte si vlastní auto!

Teď se možná zarážíte a ťukáte si na čelo, protože zcela vyvracíme to, co jsme v úvodu toho článku psali. Nejde ovšem o koupi nového auto, pořiďte si tzv. ojeté. Pořád vám to přijde drahé? Ano, i ojetá a použitá auta jsou v dnešní době drahá záležitost. A právě proto se v auto-bazarech poohlédněte po takovém autě, které už má to nejlepší zkrátka za s sebou, resp. poohlédněte se po autě, které se nebudete bát zničit.

Zcela jistě narazíte na nějakého známého, který se svou starou ,,šunku“ pokouší vyměnit za nové auto a nabízí ji k prodeji. Této situace směle využijte, jelikož automobily a podobná vozidla prochází každým rokem poměrně velkou amortizací, díky čemuž takové auto na doježdění můžete obvykle pořídit do 10 000 Kč,-.

Na co si dát pozor při koupi?

Nejdůležitější pravidlo je, aby vám prodávající nelhal o tom, co auto dokáže a co autu funguje. Lidé lžou o různých věcech. O acharidóze, přípravcích na akné či lécích na roupy, a stejně tak mohou lhát i o autech, zvláště pokud se je snaží prodat. Dejte si proto pozor na pravdivé informace, a auto vždy proto ještě předtím nějakým způsobem vyzkoušejte.

Problém s tím, že s autem za 7000,- nedojedete domů, může být tak na světě hned, a právě proto důvěřujte, ale prověřujte. Přesto se vám nic podobného nemusí stát, když budete důslední a auto, které nabízí neznámá osoba na internetu, si dojedete prohlédnout a ozkoušet. Možná že právě proto je lepší pořizovat auto na dojetí spíše od přátel, rodiny anebo známých, jelikož šance na podvedení vaší osoby budou menší. Přesto ale mohou nastat!

Jaký bývá nejčastější problém?

Nečekejte, že auto do 10 000 Kč bude zcela bez problému. S největší pravděpodobností se bude jednat o nějakou vadu, ať už technickou či designovou - jinak by se ho přece jen majitel jen tak nezbavoval…

Nejčastější vady na autech, které vám jeho původní majitel může, ale také nemusí, přiznat, bývá obvykle problém s převodovou pákou, jejíž problém spočívá zejména ve špatné manipulaci. Dalšími důvody může být také nefungující rádio, rozbitá klimatizace, neaktivní ,,budíky“ ukazující, jakou rychlostí právě jedete, či zničený vnitřní design auta.

Záleží jen na vás, zdali budete chtít auto s menší technickou vadou. Je třeba ale zmínit, že jeho možné zničení vás nebude tolik trápit, jako kdybyste nabourali úplně nové.

 

 
Tvorba www stránek, redakční systém Joomla, internetové obchody, on-line stavebniny, stavební e-shopy – nejlepší cesta k úspěchu pro stavebni firmy!